niedziela, 29 kwietnia 2012

Słońce , Słońce nareszczcie ...

W końcu doczekaliśmy się tak pięknego słoneczka , temperatura u mnie w mieście dziś wynosi 30 stopni , nie pozostaje nic innego jak zabrać kremy do opalania z filtrami  , leżak , kapelusz , oczywiście woda mineralna i wyruszyć się opalać póki jest tak ciepło , ponieważ w Polsce różnie bywa z pogodą :):) 

 Ciepło sprzyja dobremu samopoczuciu – gdy na dworze świeci słońce a na niebie ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek chmur, od razu odradza się nasze życie towarzyskie – umawiamy się ze znajomymi na spacer na lody, grillujemy, wyjeżdżamy nad jezioro lub na działkę, umawiamy się na mecz. W każdym z tych miejsc nastawieni jesteśmy na działanie promieni słonecznych, które wywołują na naszym ciele opaleniznę, która wygląda fantastycznie, jednak do pewnego momentu – zbyt mocne opalenie może nie tylko spowodować negatywne skutki dla naszego zdrowia, ale także po prostu odstraszać innych ludzi – skóra staje się bowiem pomarszczona, nieprzyjemnie pachnie (często zazwyczaj używamy wtedy dużej ilości perfum, co tylko pogarsza sprawę). Opalajmy się więc, jednak z głową. Stosujmy filtry do opalania, nie zapominajmy o nakryciu głowy, pijmy dużo wody, i przede wszystkim nie spędzajmy na słońcu zbyt wielu godzin – w końcu nie uroda jest najważniejsza, a nasze zdrowie, które niszczymy nadmiernie się opalając.

 Ja używam jeśli nie ma słońca takiego jak dziś , balsamu opalającego firmy Dove , gdyż ten najbardziej przypadł mi do gustu i nie robi widocznych plam . Ale przed nami majówka długi weekend pogoda zapowiada się do końca tyg ma być w całej Polsce więc tylko się cieszyć i jak najwięcej korzystać z promieni słońca .Macie jakieś plany na długi weekend ?. Ja jak  na razie nie mam , ale nigdy nic nie wiadomo .                         
          


Poniżej zamieszczam zdjęcia z ubiegłych wakacji ze słonecznej IBIZY 40 stopni w cieniu oj było bardzo gorąco , ale wakacje uważam za bardzo udane . 
WAKACJE TUŻ ,,, TUŻ , TUŻ,,,Brak komentarzy:

Prześlij komentarz